מה נשתנה בהפרדה במקור – עידוד המחזור בחג הפסח 

 

התנהלות סביבתית ברמה האישית היא עניין של מודעות ולחץ סביבתי, אך בעיקר הרגלים. ככל שההרגל יותר מושרש בשגרת יומו של התושב, כך ניתן יהיה  לסמוך על כך שברגע של שינוי ישמרו נתוני ההפרדה במקור והאשפה תלך לפחים הייעודיים במקום להטמנה.

 

אז מה נשתנה בפסח הזה ? כיצד השינויים בהרגלי החיים של התושבים יהפכו את החיים שלכם לקשים יותר?   בתי הספר וגני הילדים הפכו בשנים האחרונות ללב הפועם של מערך ההסברה ברשויות המקומיות,  ההשקעה היום יומית בחינוך והסברה במערכת החינוך משפיעה על ההתנהלות היומיומיות של מאות אלפי בתי אב בישראל בהם  מוביל הילד את מהפכת המחזור ושינוי ההרגלים בקרב בני הבית. חופשת הפסח היא ארוכה דיו שהנושא ירד מהפרק והמשפחה תדרדר בנכונותה לקחת אחריות על האשפה שלה. אך זה לא הכל , כל שגרת החיים של בני המשפחה משתנה, יותר שעות פנאי, יותר ארוחות משפחתיות, יותר טיולים .

 

 

 

אז במקום לתפוס את הראש מיד לאחר החגים אפשר להתחיל ולתכנן בנחת מהלכים הסברתיים לטובת חיזוק המסרים והענקת פתרונות פשוטים לתושב אשר מתמודד עם שינויים בשגרת יומו ומעוניין להפריד את האשפה . מניסיוננו, פעילות פרסומית והסברתית מותאמת תוכל למנוע את הירידה באחוזי ההפרדה במקור בחגים ואף לרכך התנגדויות של תושבים אשר עדיין לא השתכנעו בחשיבות ההפרדה במקור. לפניכם מספר כלים ורעיונות פשוטים אותם תוכלו לקדם ולקדם את הנושא תוך שימת דגש על  שלוש נקודות עיקריות  המשפעות באופן ישיר על נכונותם של התושבים להפריד אשפה באופן קבוע : אפשרות פיסית נוחה להפרדה-קרבה לפחי מחזור, סדר יום ופעולות קבוע , וכמובן מעטפת הסברתית ,חינוכית ופרסומית.

 

ברכות פסח לתושבים – קצת תוכן לא יזיק לנו

ברכת ראש העיר המסורתית בחג הפסח יכולה להפוך בקלות לכלי הסברה יעיל ולשלב גם אפקט של לחץ סביבתי וגם מספר עצות מועילות לנושא ההפרדה במקור גם בפסח.  פנו לראש העיר ובקשו ממנו לשלב את הנושא בברכה הקבועה שלו לתושבים. תופתעו לגלות שכולם צריכים תוכן מעניין ולא מעוניינים לטחון את אותה ברכה שנה אחרי שנה. זו ההזדמנות שלכם.

 

טקסים ואירועים בבתי הספר היסודיים

סדר פסח  בית ספרי סואירועים מיוחדים לקראת החג נפוצים מאוד בבתי הספר, תוכלו להשתלב באירועים אילו על ידי הענקת פעילות או אטרקציה לבתי הספר וכך לייצר חשיפה לנושא ההפרדה במקור חשיפה רחבה מאוד במחיר קטן.

לצפייה בתוכן ייעודי להפנינג בית ספרי – לחצו כאן

 

הפקת אירועי גינות לקהילה

מזג האוויר הנוח  הוא הזדמנות מצוינת לפגוש את התושבים ואת ילדיהם בשעות אחה"צ, לטובת העניין תוכלו להפיק אירועי גינות צנועים אך אטרקטיביים לקהל מצומצם, אירועים אלו לא דורשים רישוי ויכולים להוות פלטפורמה מעולה לפגישה פנים אל פנים עם התושב והעברת המסר באופן הנעים והמשכנע ביותר שאפשר.

צפייה בהסברה אפקטיבית באירועי הגינות של עיריית תל אביב –לחצו כאן

 

השתלבות באירועי חוצות של הרשות

פסח הוא חג של אירועי ענק ברשויות בישראל, פסטיבלים, אירועי קונספט , הצגות ילדים, ידיה של מחלקת האירועים ברשות יהיו עמוסות .בשבילכם מדובר בהזדמנות של חשיפה לקהלי יעד גדולים מאוד בהשקעות נמוכות . לימדו את לוח האירועים הרשו תי בסוכות ונסו להשתלב בכמה שיותר אירועים על ידי הצעת אטרקציות מיוחדות בנושא הפרדה במקור: הצגות, סדנאות יצירה, דוכני יריד , כל אירוע ומה שמתאים לו, אני בטוח שתשמחו לגלות שכאשר אתם מציעים תקציב לפעילות כל הדלתות נפתחות ותגלו שותפים חדשים ברשות.

לצפייה במפרט תוכן בנושא הפרדה במקור רטוב יבש-  לחצו כאן 

לצפייה במפרט תוכן בנושא הפרדת אריזות –  לחצו כאן

 

קד"מ ברשתות המזון

לרשויות אשר מפרידות אריזות  פעילות קטנה ואפקטיבית  באזור רשתות המזון יכולה להיות מאוד אפקטיבית במתן חשיפה נכונה לחוק האריזות ,לפחים הכתומים . מקור האריזות הוא ברשתות המזון, לכן הערך שלהם בעיניי התושב הוא הגבוה ביותר בשלב הקנייה , לכן הרבה יותר קל להסביר את הנושא לפני או אחרי הקנייה ברשתות המזון. דוכן קד"מ כזה אשר ילווה את התושבים במהלך קניות החגים.

 

לסיכום, חישבו על כך, ככל שהנושא ישתלב ביותר תחומי חיים באופן טבעי כך תפחת ההתנגדות של התושבים לנושא ההפרדה במקור.אז לטובת הרשויות אשר מעוניינות לקדם את נושא ההסברה להפרדה במקור לזרמים שונים חייבת לקיים חשיבה מיוחדת לקראת כל חופש או חג על מנת שכל העבודה המאומצת אותה היא מקיימת במהלך השנה לא תיפגע.  

 

 

 

 

מה הסברה סביבתית יכולה לעשות בשבילך? מלא את פרטיך :

שם וארגון (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

רשומה זו פורסמה ב הכל על הסברה סביבתית חוויתית. סימנייה permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *